Skip to main content

Kredyt gotówkowy

Zajmuję się doradztwem w zakresie kredytów gotówkowych. Zatem jeśli szukasz doradcy, który pomoże wybrać Ci odpowiedni bank skontaktuj się ze mną, a umówimy się na niezobowiązujące spotkanie, na którym postaram się poznać Twoje potrzeby oraz dobrać optymalne rozwiązanie.

Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy przeznaczony jest na dowolny cel konsumpcyjny, bez zabezpieczeń typowych dla kredytu hipotecznego, udzielany przez bank. Kredyt gotówkowy charakteryzuje się najczęściej prostą procedurą badania zdolności kredytowej (często wystarczy dowód plus zaświadczenie o dochodach od pracodawcy) oraz szybką decyzja banku i przekazaniu środków klientowi.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to udostępnione najczęściej przez banki lub instytucje finansowe środki finansowe, które kredytobiorca otrzymuje na określony przez siebie cel. Jego umowa z kredytodawcą obejmuje regularne, najczęściej miesięczne raty o ustalonej wysokości, które spłaca do momentu całkowitego oddania sumy kredytu gotówkowego wraz z ustaloną wysokością odsetek.

Kredyt gotówkowy jest kredytem bez zabezpieczeń typowych dla kredytu hipotecznego, udzielany przez bank. Kredyt gotówkowy charakteryzuje się najczęściej prostą procedurą badania zdolności kredytowej (często wystarczy dowód plus zaświadczenie o dochodach od pracodawcy) oraz szybką decyzja banku i przekazaniu środków klientowi.

Zabezpieczenie kredytu

Kiedy bank udziela osobie potrzebującej gotówki kredytu, ta musi na różny sposób zagwarantować, że spłata kredytu w całości będzie możliwa. W zależności od banku i wysokości pożyczonej sumy istnieją inne rodzaje zabezpieczenia (lub brak – bank opiera się na samej zdolności klienta do spłaty kredytu). Najczęściej odpowiedniej wysokości dochód zapewnia zdolność kredytową na wnioskowaną kwotę kredytu (dzięki czemu zabezpieczenie nie jest wymagane). Warto pamiętać, że reklama taniego kredytu gotówkowego może być tak naprawdę droższym kredytem od kredytu, który nie jest w promocji (docelowa spłata może pochłonąć więcej środków niż w innych kredytach).

Warto zwrócić uwagę na wymagania, jakie bank stawia przed klientem chcącym skorzystać z takiej okazji, promocji. Zdarza się tak, że wymagane będzie od nas ubezpieczenie, którego opłaty potrafią znacząco zwiększyć koszty takiego promocyjnego kredytu. Rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który lepiej przeanalizuje warunki pożyczki, pomoże porównać różne oferty rynkowe i dobrać najkorzystniejszą ofertę.